вівторок, 31 травня 2022 р.

Виставка-заклик: "Геть куріння! Ми за здорове покоління!

    Тютюнопаління є однією з найсерйозніших медико-соціальних проблем сучасності. Руйнівний вплив будь-якого виду паління на здоров`я людини є вражаючим : смертність від куріння в США перевищує кількість померлих від СНІДУ, алкоголізму та нещасних випадків, узятих разом. Вкрай актуальною є тема тютюнопаління для України: саме наша країна посідає одне з перших місць в Європі серед кількості курців. Кожен п'ятий українець віком понад 35 років вмирає від хвороб, пов'язаних з довготривалим курінням.

    До міжнародного дня боротьби з тютюнопалінням та з метою привернути увагу підлітків до проблеми залежності від куріння та можливих наслідків цієї швидкої звички   бібліотекарі Великопавлівської сільської бібліотеки-філії презентували виставку-заклик "Геть куріння! Ми за здорове покоління!" 







субота, 28 травня 2022 р.

Виставка-калейдоскоп: "Мій краю - моя історія жива"

Пізнай свій край, себе, свій рід, свій народ,

свою землю – і ти побачиш свій шлях у життя…

Григорій Сковорода

 Щорічно 28 травня відзначається Всеукраїнський день краєзнавства – свято, започатковане Національною спілкою краєзнавців України у 2017 р.

      Його метою є поглиблення дослідження та популяризації історії, культури, мови, звичаїв і традицій українського народу, репрезентація практичних здобутків у цьому напрямку; залучення до вивчення та пізнання рідного краю широких верств населення; підвищення суспільної уваги до діяльності краєзнавців; поглиблення співпраці з державними органами влади, закладами культури та освіти, науковими установами, громадськими організаціями зацікавленими у розвитку краєзнавства.

       Бібліотекарі Великопавлівської сільської бібліотеки-філії вітають всіх краєзнавців з всеукраїнським днем краєзнавства! Бажаємо нових творчих здобутків та перемог! Запрошуємо  усіх читачів переглянути виставку-калейдоскоп: "Мій краю - моя історія жива", "Краса поетичного слова" Відвідувачі можуть ознайомитися з виставкою, отримати багато цікавої інформації про ріднокрай. Розглянути традиції, звичаї рідного краю, погортати сторінки історії, помандрувати літературними стежками письменників-земляків, повніше пізнати дивосвіт природи свого краю - його красу та неповторність, а також взяти краєзнавчу літературу для читання. 
















вівторок, 24 травня 2022 р.

Виставка-вшанування "Любити безмежно життя і людей"

  В травні виповнюється 110 років від дня народження Михайла Панасовича Стельмаха - поета, драматурга, письменника, сценариста. Стельмах постійно експериментував і розвивався в різних жанрах літератури: він писав вірші і романи, п'єси і кіносценарії, повісті і статті, збірки віршів для дітей. Твори Михайла Стельмаха перекладені багатьма мовами світу.

  Життя Стельмаха пройшло в творчій і натхненній праці. Великий українець і гуманіст, громадянин - він усього себе присвятив своєму народові, відкривши світові його духовне багатство, мужність, працелюбство і поетичність душі.

  В своїй творчості письменник показав гостру боротьбу правди і кривди, добра і зла. Загальне визнання принесли письменнику романи "Велика рідня", "Правда і кривда". Михайло Стельмах - один із найяскравіших знавців багатств української мови, він підніс рідне слово до високих вершин в українському письменництві.

  До дня народження письменника в  Великопавлівській бібліотеці оформлена виставка-вшанування "Любити безмежно життя і людей".

Стельмах був і залишається в пам'яті українського читача як літописець українського села, хранитель правди і добра на землі. 



Виставка-екскурс: "Мова - державна перлина"

   Щорічно 24 травня всі слов'янські країни відзначають День слов'янської писемності та культури та вшановують пам'ять святих рівноапостольних Кирила і Мефодія - творців слов'янської писемності.

Виникнення письма має надзвичайно важливе значення в історії будь-якого народу. Це одне з найістотніших знарядь культури, яке у просторі і часі розширює функціонування мови.

   Двадцятирічна просвітницька діяльність Кирила та Мефодія і їх учнів мала всеслов`янське значення. Вони підняли освіту і спільну культуру слов'янських народів на високий щабель: запропонували слов'янам свій алфавіт, переклали з грецької на слов'янську мову вибрані читання з Євангеліє, апостольські послання та Псалтир, переклали зі старогрецької мови багато книг, що започаткувало слов'янську літературну мову і книжкову справу.

   До дня слов'янської писемності та культури в читальному залі Великопавлівської сільської бібліотеки-філії експонується книжкова виставка-екскурс: "Мова - державна перлина!"








субота, 21 травня 2022 р.

Книжкова виставка-експозиція: "День Європи - свято миру і єдності"

     Щороку у третю суботу травня Україна відзначає День Європи. Цьогорічний  День Європи має особливе значення. Адже Україна бореться не лише за свою територіальну цілісність, а й за мир в усій Європі. За майбутнє, яке вона вправі вирішувати самостійно.

   "Європа - це континент різних культур, релігійних та правових традицій, але, водночас, спільних цінностей. Ці цінності сприймає, а відтак і захищає Європейський Союз. Він заохочує співробітництво між європейськими кордонами, сприяє єдності при збереженні розмаїття".

    Намагаючись інтегруватися в Європейське співтовариство, Україна і почала відзначати День Європи. На Україні це свято сприймається як спосіб приєднання до тих цінностей, яких дотримуються в ЄС.

     Познайомитися ближче з Європою, її країнами та народами, дізнатись, як Україна крокує в Європу можна з книг та періодики у нашій бібліотеці та книжковій виставці-експозиції: "День Європи - свято миру і єдності".












четвер, 19 травня 2022 р.

Флешмоб: "Вишиванку одягаю, Україну я кохаю"

 "Встає над світом щире сонце вранці,

І землю гріє променем ясним,

А я іду по світу в вишиванці,

Я - українець. Я - горджуся цим"

     Вишиванка вважається оберегом від усього лихого, вона є символом краси та міцного здоров`я, а також щасливої долі, вірності та любові. Вона настільки глибоко увійшла в наше життя, що в Україні встановили навіть спеціальне свято - День вишиванки. Це свято відзначають щорічно у третій четвер травня.

    День вишиванки - це всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. Основна мета заходів - це збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення держави. Загалом це свято-флешмоб, коли українці в будній день одягають вишиванку на роботу, університет, школу чи садочок.

    Бібліотекарі Великопавлівської сільської бібліотеки-філії долучилися до всеукраїнського флешмобу української вишиванки: "Вишиванку одягаю, Україну я кохаю"





























вівторок, 17 травня 2022 р.

Виставка-портрет:" Довго щирими сими словами до людей промовлятиму я..."

 "Такі індивіди, як А. Дімаров,

роблять життя цікавішим і веселішим,

розганяючи його монотонність і 

буденну  нудьгу.

Навіть у побут вони вносять

мистецький карнавальний дух..."

М. Слабошпицький.

 До 100-річного ювілею патріарха української літератури Анатолія Андрійовича Дімарова Великопавлівська сільська бібліотека-філія презентує виставку-портрет: "Довго щирими сими словами до людей промовлятиму я..."

    Анатолій Дімаров прожив 92 роки. Ці роки вмістили в собі всі найпереламніші події в історії України ХХ століття. На сторінках його біографії - розкуркулення родини, Голодомор, війна, на  якій отримав важке поранення, цензура в журналістиці й згодом у літературі. У 1960-х, після опублікування роману "І будуть люди", Дімарова оголосили антирадянщиком, антисемітом, а  секретар ЦК КПУ з ідеології Валентин Маланчук пообіцяв, що Дімаров ще "походить у чорному тілі". Так і склалося - п`ять років письменника не друкували, хоча до цього книжки Анатолія Дімарова виходили 100-тисячними накладами. З настанням незалежності про все пережите й відчуте письменник розповів в одній із найцінніших українських книжок спогадів "Прожити й розповісти" - розповів без жодних перебільшень і виправдань себе, своїх вчинків і часу, у який йому випало жити. Перевидання його творів почали з'являтися аж у 2000 - х, а 2012-го Анатолія Дімарова згадали всі українські медіа у зв'язку із присудженням письменнику  ордену Ярослава Мудрого ІV ступеня, який письменник відмовився приймати "з рук людей, які штовхають мою Україну у прірву".Загалом творчий доробок митця становить кілька десятків томів. За другий том роману "Біль і гнів" він був нагороджений Шевченківською премією. Окрім дорослої прози, Дімаров також написав кілька книжок для дітей.

  У письменника було хобі - колекціонування каміння. У творах Дімаров не раз звертається до теми каміння (зокрема, в повістях "Вершини", "Поема про камінь"). Його захоплення мінералами почалося ще в 1955 році на кримському Карадазі. І, за словами письменника, ця "кам'яна лихоманка" була "невиліковною хворобою".

   Усіх, хто бажає розгадати "секрети" творчості А. Дімарова, дізнатися більше про його особисте життя та отримати насолоду від читання автора - запрошуємо до бібліотеки.




субота, 14 травня 2022 р.

Книжкова виставка: "Все починається з родини"

 "Сім'я - не осередок держави.

  Сім'я - це держава і є!"

Сім'я - це суспільство в мініатюрі,

 від цілісності якого залежить безпека 

всього великого людського суспільства.

Фелікс Адле

    У житті кожної людини родина займає особливе місце. У сім'ї створюється найбільше суспільне багатство - людина. Тут вона народжується і формується як особистість, засвоює норми співжиття, людських відносин. Це та клітинка, з котрої розпочинається будь-яка держава.

   Сім'я  - найцінніший зі скарбів. У ній наша розрада, підтримка, надія, вона є тою затишною гаванню, де панує затишок і любов. В сім'ї, де панує любов і взаємоповага, де належна увага приділяється вихованню національної свідомості, високої моралі, почуття справедливості й людяності, виростає гідний громадянин своєї країни.

  З нагоди Міжнародного дня сім'ї в Великопавлівській сільській бібліотеці філії оформлена книжкова виставка: "Все починається з родини"



субота, 7 травня 2022 р.

Книжкова викладка: "Довіку матінку шануйте - свій найсвятіший оберіг"

     У ці травневі дні, коли прокидається від зимового сну матінка - природа, коли дзвенить у ніжній блакиті спів жайворонка, коли теплий, лагідний весняний вітерець ледь-ледь коливає шатро чаруючої зелені кущів та дерев, коли зацвітають перші квіти, приходить до нас прекрасне свято, свято народження життя, свято утвердження життя - свято Матері, а ще святкуємо й дуже важливе споріднене свято - День сім'ї.

     Безумовно, День Матері - це одне з найзворушливіших свят, тому що кожен з нас з дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ - образ своєї мами, яка все зрозуміє, простить, завжди пожаліє і буде самовіддано любити незважаючи ні на що.

    Щастя й краса материнства в усі століття оспівувалися кращими художниками і поетами. І невипадково - від того, наскільки шанована в державі жінка, яка виховує дітей, можна визначити ступінь культури й благополуччя суспільства. Щасливі діти ростуть в дружній родині й під опікою щасливої матері. Матір - всьому початок. Матір - берегиня роду, домашнього вогнища. Саме вона є тією ниточкою, яка єднає всю родину. 

     Бібліотекарі Великопавлівської сільської бібліотеки вітають усіх мам зі святом! У цей день, дорогі і рідні мами, а також ті, хто готується ними стати, прийміть наші найщиріші вітання зі святом. Бажаємо вам щастя, здоров`я, родинного тепла, любові та справжнього людського щастя. Хай ваші діти - найкращі і найгарніші у світі - приносять вам лише радість та втіху. 

Спасибі за ласку, за щире тепло 

Недоспані ночі, турботу й добро.

Здоров`я міцного вам зичимо щиро,

Любові і радості, злагоди й миру.