пʼятниця, 19 лютого 2021 р.

Викладка літератури: " Бринить, співає наша мова, чарує, тішить і п'янить..."

              Великопавлівська сільська бібліотека вітає усіх із  Міжнародним  днем рідної мови!

   21 лютого - усіма народами  Землі, відзначається  День рідної мови.

   Мова - духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Українська мова - багата, ніжна й ласкава, мудра, доброзичлива, глибокодумна, чиста, правдива. Багатство Української мови виявляється в тому, що нею можна висловити найскладніші думки, найтонші почуття і переживання, передати враження про побачене, почуте, прочитане.

   З нагоди свята в читальному залі нашої книгозбірні бібліотекарями організована книжкова викладка літератури: "Бринить, співає наша мова, чарує, тішить і п'янить...", яку вже встигли відвідати учні 4 класу.  На виставці представлені книги, у яких висвітлюється історія народження та розвитку однієї з наймилозвучніших мов світу - української. Мета цієї виставки - поглибити знання про мову як основу духовності; виховати любов і повагу до української мови як мови державної та материнської; спонукати читачів до роздумів про долю рідного краю та його славних синів, про свою приналежність до українського роду.









Онлайн-перегляд: "Кращі з кращих за свободу сміливо стали без вагань"

                                                   Вже стільки хвиль над нами прокотилось

                                       Із революцій, воєн і незгод,

                                       Однак ще в світі не родилась сила,

                                       Що український знищила б народ.

                                                                Олександр Афонін

   День Героїв Небесної Сотні - пам'ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого згідно з указом Президента від 11 лютого 2015 року для вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні.

   18-20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській відбулося найбільш жорстоке протистояння між бійцями підрозділу "Беркут" і патріотами України, саме тоді переважно від куль снайперів, загинула майже сотня активістів Майдану. Своє життя віддали найкращі представники нації, більшість з них - молодь. Відтоді загиблих учасників акції протесту стали називати Небесна Сотня.

    До сьомих роковин кривавих подій на Майдані, на вшанування подвигу загиблих героїв - учасників Революції Гідності, мужності громадян, які повстали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави, її європейського вибору, в Великопавлівській сільській бібліотеці-філії бібліотекарі підготували онлайн-перегляд: "Кращі з кращих за свободу сміливо стали без вагань", для учнів 11  класу Великопавлівської загальноосвітньої школи.






четвер, 18 лютого 2021 р.

Бібліотечний урок "Знайомство дітей з бібліотечними каталогами"

        18 лютого до Великопавлівської сільської бібліотеки завітали учні-випускники Великопавлівської загальноосвітньої школи. Бібліотекарі провели для них бібліотечний урок "Знайомство з бібліотечними каталогами". Напередодні їх чекає ЗНО, а потім вступ до вищих навчальних закладів.                      

   Завідуюча бібліотекою Т. Тетерятник розповіла, як самостійно орієнтуватися в безмежному книжковому просторі за допомогою каталогів та картотек. Жодна людина світу не може запам'ятати всі книжкові надбання людства, і жодний бібліотекар, який би він не був геніальний, не може тримати в своїй  пам'яті фонд бібліотеки. Тому на допомогу читачам та бібліотекарям приходить каталог. Каталог бібліотечний - це перелік творів друку та інших документів, що є у фонді бібліотеки. Алфавітний каталог - найбільш зручний в користуванні. Всі книги розміщені в ньому в алфавітному порядку прізвищ автора або назв книг (якщо автор відсутній). 














Година поезії "Хотіла б я піснею стати..."

     25 лютого виповнюється 150 років від дня народження Лесі Українки - однієї із центральних постатей в історії національної культури.

     Леся Українка - українська письменниця, перекладачка, фольклористка, культурна діячка, піонерка українського феміністичного руху. Співзасновниця літературного гуртка "Плеяда". В сучасній українській традиції входить до переліку найвідоміших жінок давньої та сучасної України. 

     В Великопавлівській сільській бібліотеці філії, бібліотекарі організували і провели годину поезії "Хотіла б я піснею стати..." На заході були присутні учні 10 класу Великопавлівської загальноосвітньої школи. Бібліотекарі запропонували діткам переглянути відео-вірші Лесі Українки, а також надали можливість нашим читачам продекламувати поезію письменниці.  Цікаво було ще й  переглянути світлини життєвого і творчого шляху та книжкову виставку, яка організована в читальному залі нашої книгозбірні. Вчитель Попова Галина Григорівна теж цікаво і змістовно доповнила нашу розповідь деякими цікавими фактами із біографії талановитої та сильної духом поетеси та її патріотичними та ліричними творами.

















пʼятниця, 12 лютого 2021 р.

Книжкова виставка-спогад "Афганістан - то біль і смуток чиєсь обірване життя"

Афганістан...

Згадаймо ті дні, коли разом з світанком

Вставали ми всі і мчались на танках,

Або "БеТееРом",вперед на ті гори

Де ворог засів, що бив по колонах.

Афганістан...

Згадаймо бої. Згадаймо загиблих.

Шануймо батьків наших рідних. Пониклих

В журбі за синочком, що смерть там знайшов...

Геройски загинув! У вічність пішов!...

15 лютого в нашій країні відзначають скорботний день пам'яті воїнів-афганців. Всі ті, хто воювали на Афганській землі і повернулися з Афганістану, і ті, хто назавжди залишилися там, і ті, хто вірили в перемогу - довго чекали цього дня - 15 лютого 1989 року.

   Десять років йшла неоголошена війна. У тому поході обірвалися тисячі життів молодих воїнів. Часто це були хлопчаки, яких іноді тягнуло на дитячі забави, але конституційний обов'язок зробив їх солдатами. А солдати не обговорюють накази. Вони їх виконують. Там, в ущелинах і на перевалах гористого Афганістану, воїни-інтернаціоналісти довели: вони гідні продовжувачі слави ветеранів Другої світової війни, вони - умілі їх учні.

Вірність бойовій дружбі, готовність пожертвувати собою заради товариша, безстрашність у бою, винахідливість у скрутній обстановці - це риси воїнської майстерності і доблесті були постійними супутниками цих по суті хлопчаків, одягнутих у військову форму.

Великопавлівська сільська бібліотека-філія підготувала до цієї дати книжкову виставку-спогад "Афганістан - то біль і смуток чиєсь обірване життя...", яка експонується в читальному залі. До уваги відвідувачів бібліотеки представлені книги про війну в Афганістані, фотографії учасників бойових дій - наших земляків, статті із місцевих газет.

Війни! Скільки їх було в історії людства. І завжди - це страждання, сльози, втрата самого дорогоцінного в житті, біль... Таким болем для багатьох громадян став Афганістан. Залишається він біллю і сьогодні...