пʼятниця, 23 грудня 2022 р.

"На Новорічний майстер-клас - ми запрошуємо вас"

    Наближається Новий рік і пора вже прикрашати свої домівки та святкові ялинки. І саме напередодні Нового року до Великопавлівської сільської бібліотеки знову завітала мобільна команда міжнародної гуманітарної організації "Інтерsos". Бібліотекарі спільно з цією організацією провели новорічний майстер-клас із виготовлення новорічних прикрас для діток-переселенців та наших постійних читачів. Дітки  із завзятістю і задоволенням виготовляли  і демонстрували свої прикраси. Чудові сніжинки та святкові діди морози вийшли у дітей. Ця справа подарувала всім присутнім оптимістичний, святковий настрій і змусила кожного повірити в найпрекраснішу і добру новорічну казку. Тепер кожен, навчившись робити такі гарні витвори з паперу зможе гарно перетворити свій будинок у казковий зимовий замок.
















середа, 14 грудня 2022 р.

Книжкова виставка: "Пам'ятай про Чорнобиль...Думай про майбутнє!"

                                          "Чорнобиль ніколи не стане минулим"

     14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Указ N945/2006 про постанову цієї пам'ятної дати підписаний президентом 10 листопада 2006 року. Чорнобильська катастрофа - найбільша за всю історію ядерної енергетики. В житті українців Чорнобиль є незагоєною  раною болю і втрат. Масштаби лиха та важкість наслідків стали найтяжчими в історії нашої планети.

     Героїзм ліквідаторів врятував мільйони життів. Ціною свого життя і здоров'я, під великими дозами опромінення вони зупинили невидимого і дуже підступного ворога. Ліквідатори наслідків аварії на Чорнобильській АЕС завжди будуть для нас символом громадського подвигу та самопожертви, які заслужили вдячність мільйонів наших співгромадян. Під час страшного лиха вони добровільно зголосилися прийти на допомогу в умовах невідомої на той час небезпеки. На жаль, це коштувало їм підірваного здоров'я, а багато кому і життя. Їх мужні дії допомогли значно зменшити наслідки катастрофи для України та світу.

     Пропонуємо вашій увазі книжкову виставку: "Пам'ятай про Чорнобиль... Думай про майбутнє!",  до Дня Чорнобильської трагедії на якій представлені документи і матеріали щодо історії будівництва ЧАЕС, її експлуатації, аварії та події після Чорнобильської катастрофи.



Виставка-вшанування: "Григорій Сковорода людина на всі часи"

                                                   Він жив, як вчив, і вчив, як жив

    Цьогоріч у грудні виповнилося 300 років від дня народження видатному українському філософу і письменнику Григорію Савичу Сковороді. Він входить до числа 100 великих українців та є одним із 100 символів України. Мислитель, поет, музикант, проповідник... І вічний мандрівник! У кожній з цих іпостасей Григорій Сковорода залишив яскравий слід. Але найглибший залишив Сковорода - мислитель. Своєю творчою спадщиною він і сьогодні залишається разом з народом. І коли б випало мудрецю жити в наші дні, його беззаперечно віднесли б до тих, кого називають авторитетом нації. Невловимий філософ учив простим істинам - шукай себе в собі! Ось ключ до пізнання сенсу життя. Для себе ж бачив сенс життя в скромності, стриманості і аскетизмі, в "усуненні всього непотрібного для придбання потрібного". Цього нехитрого правила дотримувався сам і вчив інших. Безліч цікавих і повчальних афоризмів залишив нам у спадок Григорій Сковорода.

    Перед смертю великий мудрець заповів зробити на надгробку напис: "Світ ловив мене, але не спіймав". Так, Сковорода у своєму повсякденному житті втікав від світу,  ревно беріг свою внутрішню свободу. В такий спосіб утверджував себе як людину, що живе за вимогами й правилами своєї філософії. Але все його складне для розуміння існування має одне просте пояснення: навчительство людей, навчительтво свого народу. Він і словом, і прикладом навчав людей любити передусім Бога, вчитися аби пізнати істину, приборкувати свої почуття, очищати душу від дурних бажань, задовольнятися найменшим і бачити своє щастя у виконанні заповідей любові.

    До цієї ювілейної дати в читальному залі Великопавлівської сільської бібліотеки оформлена виставка-вшанування: "Григорій Сковорода людина на всі часи"


























субота, 3 грудня 2022 р.

Виставка-застереження: "СНІД - знищення людства"

   1 грудня вся світова спільнота відзначала Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Цього дня людство згадує про те, яку серйозну загрозу для життя людей несе ця глобальна проблема. Чума 21-го століття, як часто сьогодні називають СНІД, була офіційно відкрита 5 червня 1981 року в Центрі контролю захворювань США. Синдром набутого імунодефіциту в останні десятиліття поширюється зі швидкістю епідемії. Вперше цей день епідемії відзначався 1 грудня 1988 року. Таке рішення затвердили на міжнародній зустрічі міністрів охорони здоров'я, які обговорювали необхідність обміну інформацією щодо ВІЛ-інфекції та СНІДУ.

   В читальному залі Великопавлівської сільської бібліотеки-філії експонується виставка-застереження "СНІД - знищення людства". На виставці представлено літературу, яка містить інформацію про властивості цього вірусу, про ВІЛ-інфекції та поширення хвороби, про лікування і профілактику СНІДу, стан захворюваності на ВІЛ-СНІД в Україні і заходи проти епідемії. Кожна людина повинна до кінця усвідомити всю небезпеку, яку несе СНІД, і зробити все можливе, щоб уберегти себе і своїх близьких та рідних від цієї страшної інфекції, бо СНІД може увійти практично в кожен дім, кожну сім'ю.