середа, 25 вересня 2024 р.

Здобуття цифрових навичок

                                                        Здобуття цифрових навичок

   В бібліотеці продовжуються навчання в рамках проєкту "Здобуття цифрових навичок у бібліотеках - Хабах цифрової освіти". Користувачі бібліотеки отримують безкоштовні консультації: "Як записатися до лікаря через програму Health 24", "Як оплатити комуналку через приват 24".

























пʼятниця, 20 вересня 2024 р.

Майстер-клас:"Голуб миру від краю до краю чорні хмари крилом розганяє"

   21 вересня у всьому світі відзначають Міжнародний день миру. Сьогодні для нашої держави це свято набуло особливого змісту. Після 24 лютого 2022 року світ українців назавжди змінився. Ми відчули на собі те, про що багато хто раніше не замислювався.

   Тепер ми знаємо точно, що найбільше у світі щастя - це мир, мир у сім'ях, у серцях, у нашій рідній Україні! Велике щастя коли люди живуть дружно та спокійно, працюють, навчаються, коли не лунає "повітряна тривога", а земля не здригається від страшних вибухів, не ллються сльози горя та втрат.

     З нагоди Міжнародного дня миру у Великопавлівській сільській бібліотеці був проведений майстер - клас "Голуб миру від краю до краю чорні хмари крилом розганяє"

   Діти виготовляли із паперу голуба. Адже голуб - символ добра, миру, надії у перемогу та символ пам'яті дітей, які загинули внаслідок війни.

Мир у рідній Україні - це найзаповітніше бажання усіх українців. Адже найбільше у світі щастя - це, коли люди живуть мирно, дружно та спокійно, земля не здригається від страшних вибухів, не ллються сльози горя та втрат.

   Бажаємо всім миру, світлих надій, упевненості у завтрашньому дні та довгих мирних років життя. Українці - сильна й непереможна нація, тепер про це знає увесь світ. Ми не маємо права здаватися, бо правда на нашому боці!

Мир - це щоденна праця кожного громадянина задля вдосконалення, розвитку і спокою в країні. Мир дуже скоро настане на нашій рідній українській землі!































середа, 18 вересня 2024 р.

Літературна подорож: "Провідник духовності в Україні"

    Великопавлівська сільська бібліотека-філія з нагоди 160-річчя від дня народження видатного українського письменника Михайла Коцюбинського організувала літературну подорож сторінками Коцюбинського: "Провідник духовності в Україні"

   В експозиції представлені видання творів письменника та документи про його творчий  та життєвий шлях. Книжкова виставка зацікавить багатьох учнів, вчителів та звичайних користувачів. Адже Михайло Коцюбинський був великим майстром рідного слова в українській літературі.





субота, 14 вересня 2024 р.

Бібліохаб, як сучасний бібліотечний простір

Цифрова грамотність серед користувачів. Продовжуємо навчання!

Бібліотекарі Великопавлівської сільської бібліотеки-філії продовжують і  надалі навчати своїх користувачів цифрової грамотності, де всі бажаючі можуть підвищити свій рівень цифрових навичок, шляхом проходження навчань на платформі "Дія. Цифрова Освіта". Темою сьогоднішнього колективного навчання були "Базові знання з кібергігієни". Під час перегляду  якого дізналися ключові правила інтернет-безпеки та поради щодо захисту особистих даних від кіберзлочинців. 



  А ще, нещодавно у нашій бібліотеці з`явився безкоштовний доступ до мережі Wi-Fi. Тепер усі, в кого є мобільний телефон, нетбук або ноутбук з налаштуванням Wi-Fi, завітавши до бібліотеки, можуть не тільки взяти книгу та погортати журнали, а й безкоштовно підключитися до інтернету в зоні дії Wi-Fi.




 

 Шановні користувачі! Наша бібліотека чекає на Вас з понеділка до суботи з 8.00 до 17.00. Тож часу не гайте до бібліотеки поспішайте!

пʼятниця, 13 вересня 2024 р.

Бібліознайомство: "Усі шляхи ведуть до бібліотеки: грай, рухайся, читай"

   Перший візит до бібліотеки це завжди знакова подія, під час якої відбувається знайомство з новим цікавим і корисним другом - книгою. Саме така подія трапилась у житті учнів початкових класів до Великопавлівської сільської бібліотеки-філії. Бібліотекар А. Церковна підготувала для діток цікаву гру під час якої вони познайомились не тільки з розкладом роботи та правилами користування бібліотекою, а й дізнались, що в  бібліотеці є два відділи: абонемент і читальний зал, познайомились з їх роботою, навчились бережливо поводитись з книгою. Діти активно брали участь у вікторині "Чи знаєте ви казки та казкових героїв" та з великим задоволенням відповідали на запитання вікторини, показуючи блискучі знання народних та літературних казок. "Такими читачами може пишатись кожна бібліотека", - зауважила А. Церковна підбиваючи підсумки вікторин та звернула увагу на велику кількість книг, які чекають свого читача на книжкових стелажах у бібліотеці. Юним допитливцям дуже сподобалась бібліотека, тож було прийняте колективне рішення - стати її постійними читачами.

   Шановні наші користувачі! Бібліотека щодня чекає своїх читачів. Навіть якщо вам здається, що багато книжок та героїв Ви знаєте - подумайте: а скільки неймовірно цікавого можна дізнатися ще. Ми чекаємо Вас у бібліотеці!



вівторок, 10 вересня 2024 р.

Виставка-кінопазл: "Творець поетичної повісті"

    10 вересня 1894 року народився великий український митець - Олександр Довженко. Остап Вишня казав, що Довженко "завжди говорив не про те, що було, і не про те, що є, а про те, що колись буде". Мріяв усю землю перетворити на розкішний квітучий сад. Його називали "живим акумулятором ідей".

    В української літератури саме Довженко, видатний кінорежисер і водночас письменник, започаткував новий жанр - кіноповість, тобто повість, написану з урахуванням специфіки кіно. Митець писав свої твори, щоразу думаючи про те, як вони виглядали би на екрані. Тож засоби кіномистецтва, його прийоми були складовою його індивідуального стилю.

    Трагічна доля Довженка. Досить сказати лише, що йому забороняли жити в Україні, яку він любив усім серцем - є прикладом того, як в той час ставилися до талановитих українців.

    Олександром Довженком захоплювалися українські поети, письменники: Андрій Малишко, Олесь Гончар, Павло Загребельний та інші. Чарлі Чаплін високо цінував творчість українського режисера і в одній зі своїх промов сказав, що "слов'янство поки що дало світові в кінематографі одного видимого митця, мислителя та поета - Олександра Довженка".

   З матеріалами книжково-ілюстративної виставки можна ознайомитися у Великопавлівській сільській бібліотеці-філії 









Веб-подорож: "Зачинатель української літератури Іван Петрович Котляревський"

    Іван Петрович Котляревський - велике  серце України, піснетворець, добрий і мудрий пророк. Хто разом із ним не реготав до впаду, хто не журився, не плакав, не радів за його героїв?!

   9 вересня  виповнилося 255 років від дня народження класика української літератури  Івана Котляревського - українського письменника, поета, драматурга, засновника нової української мови та нової української літератури, громадського діяча. З нагоди ювілею письменника у Великопавлівській сільській бібліотеці представлена веб-подорож :"Зачинатель української літератури Іван Петрович Котляревський", присвячена творам митця.

    Творчість нашого земляка має вагоме значення в історії становлення нової української літературної мови. Його поема "Енеїда", п'єси "Наталка-Полтавка", "Москаль - чарівник", написані на основі живого усного мовлення народу, започаткували новий етап формування літературної мови. Творчість Котляревського високо цінував Тарас Шевченко. Поет у 1838 році написав вірш "На вічну пам'ять Котляревському", в якому прославляв Котляревського як національного співця й творця безсмертної "Енеїди".