Хай стане мирним у стократ,
Хай над землею чисте небо буде.
Чорнобиль - попередження, набат,
Його уроки людство - не забуде.
М. Луків
У далекому 86-му вибух реактора на 4-му енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції спричинив викид у навколишнє середовище великої кількості радіоактивних матеріалів. Страшне лихо, що сталося на українській землі, відгукнулося болем всього людства.
Одна з найбільших техногенних катастроф ХХ століття похитнула віру багатьох співвітчизників у безпечності мирного атома, та не відібрала сил для боротьби...
26 квітня - Міжнародний день пам'яті Чорнобиля. Низько схиляємо голови перед подвигом пожежників, військовослужбовців, будівельників, науковців, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
Цінуємо, згадуємо, пам'ятаємо...
Бібліотекарі Великопавлівської сільської бібліотеки-філії провели для користувачів бесіду-набат: "Чорнобиль - зболена душа України" під час якої ознайомили присутніх з такими офіційними даними:
1. Від наслідків аварії на ЧАЕС померло 200 тисяч людей. Це не рахуючи тих, хто помер від таких хвороб, як рак, цукровий діабет, серцеві хвороби, рівень захворюваності на які підвищився у 100 разів.
2. У державі народилося 14000 неповноцінних дітей, близько 70% від народження мають ті чи інші відхилення у здоров`ї. Збільшується кількість психічних і онкологічних захворювань серед молодого покоління.
3. Значного забруднення зазнали водні артерії, особливо річки, що протікають біля ЧАЕС та Київського водосховища, а також водозбірні площі басейнів Дніпра та Прип'яті. Сліди радіоактивності були виявлені в усіх водосховищах Дніпровського каскаду, водою яких користуються понад 30 млн. жителів України.
4. Всього в Україні забруднено територію площею понад 50 тисяч км у 74 районах 12 областей: Київська, Житомирська, Чернігівська, Рівненська, Вінницька, Черкаська, Хмельницька, Івано-Франківська, Волинська, Чернівецька, Сумська, Тернопільська. На цій території розташовані 2294 населені пункти . В цілому потерпілих від Чорнобильської катастрофи налічується в Україні понад 3,5 млн. осіб, з них 1,3 млн. дітей.
Проходять роки Чорнобильське лихо розчинилося у мальовничій природі України, у її духмяному повітрі, у білосніжному цвітінні садів, у джерельних криницях. Життя триває...
Проте, скільки б не пройшло часу, все одно чорнобильський біль чорною гіркотою осідає в душах українців, ця трагедія навіки оселилась у людських серцях. Чорнобильська аварія стала для нас уроком, за який заплачено дорогою ціною. Чорнобильська трагедія жорстоко нагадує нам про те, що люди ще не зовсім освоїли могутню енергію атома.
Врятований світ - найкращий пам'ятник тим, хто загинув у чорнобильському пеклі. Пам'ятаймо про них і робімо усе, щоб ніколи у людській історії не повторився Чорнобиль.
Немає коментарів:
Дописати коментар