середа, 26 квітня 2023 р.

Виставка-роздум: "Чорнобиль: стихія чи розплата"

Ніхто не знав, що в ту квітневу ніч

відкриє "мирний атом" нам обличчя.

Все спалахнуло тисячами свіч,

а люди постаріли на сторіччя.

Прощались зболено в останній раз з усім.

Дивилися крізь сльози, смуток, подив

на небо, вулиці і рідний дім...

А над усім стояв гіркий Чорнобиль.

М. Троян

    Чорнобиль - не має минулого часу. Чорнобиль... Це земля, стежки якої заросли травами, якими ніхто не ходить. Це слово сьогодні є символом горя, страждань розорених людських осель. А 37 років тому, це було прекрасне українське містечко, як і сотні інших. Навесні все потопало в яблуневому цвіті, а влітку тут любили відпочивати кияни: збирати в лісах гриби і ягоди.  Це місто-сад.

    26 квітня - дата, яка стала для всіх поколінь українців "чорною". Чорною плямою стала на нашій  планеті Чорнобильська катастрофа, найбільша техногенна аварія на  атомній  електростанції 21 століття. Чорнобиль - мука і  трагедія, подвиг і безсилля, пам'ять і наш нестерпний біль. Цей біль відгукнувся в серці мільйонів людей. Наша країна вперше відчула на собі таку грізну силу, як атомна енергія, що вийшла з-під контролю. Минули роки, а чорний день Чорнобильської трагедії продовжує хвилювати людей: і тих, кого він зачепив своїм недобрим крилом, і тих, хто пізніше народився далеко від покривдженої землі. Цей день не минув безслідно, він буде завжди об'єднувати всіх одним спогадом, однією печаллю, однією надією. Уже давно віддзвеніли чорнобильські дзвони, але ми завжди пам'ятатимемо тих, хто пішов у вогонь!

   Ми низько схиляємо голови перед усіма, хто пішов тоді у ядерний вогонь, щоб зупинити ланцюгову реакцію смерті, хто свідомо віддав своє життя і здоров`я, виконавши синівський обов'язок перед рідною землею та народом.

   Довгий час влада не розголошувала масштаби аварії, та коли стало зрозуміло, що подолати її нелегко, було кинуто всі сили для її ліквідації. Не стояли осторонь цього лиха і жителі нашого села, учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

   До роковин пам'яті у  в читальному залі Великопавлівської сільської бібліотеки організована виставка-роздум: "Чорнобиль: стихія чи розплата". Бібліотекарі розповіли учням 11 класу Великопавлівської спеціалізованої школи про катастрофу, яка сталася  26 квітня 1986 року.





 














 

пʼятниця, 14 квітня 2023 р.

   Користувачі Великопавлівської сільської бібліотеки-філії Костик Аліна учениця 3 класу та Церковний Назар учень 5 класу взяли участь у ІІ Всеукраїнському екологічному конкурсі дитячого малюнка "Майбутнє планети у наших руках" та були нагороджені подяками і солодощами. 
















Поповнення бібліотечного фонду

   Великопавлівська сільська бібліотека-філія з радістю повідомляє про надходження новинок художньої, дитячої літератури. Тож запрошуємо всіх поціновувачів читання завітати до нашої бібліотеки і вибрати книгу для душі.









Виставка - вернісаж: "Великдень - найбільше свято на Землі"

                      Виставка - вернісаж: "Великдень - найбільше свято на Землі"

Сонце сяє у ясній блакиті,

Теплим променем цілує світ увесь

І серця для радості відкриті.

Знайте, люди, що Христос Воскрес!

Пташечки цвірінькають надворі - 

То вони співають Богу честь!

Позабудьмо сумніви та горе, 

Бо Христос Воістину Воскрес!

Зоряна Живка

   Наближається одне з найбільших християнських свят - Великдень. Всі ми чекаємо це свято з піднесеним настроєм, надіями та сподіваннями. Напередодні  свята до Великопавлівської бібліотеки завітали односельці і бібліотекарі запропонували своїм користувачам дізнатися, як відзначали це свято наші предки.  Розповіли присутнім про духовні джерела наших предків - обряди та звичаї, щоб не загубити тієї ниточки, яка зв'язує нас із минулими поколіннями. В даному заході зверталася увага на мудрість, силу та пам'ять народу - духовні скарби, відтворені нашим народом протягом віків.

   Щоб згадати пов'язані з Великоднем народні й сімейні звичаї бібліотекарі Великопавлівської бібліотеки-філії пропонують переглянути виставку вернісаж: "Великдень - найбільше свято на Землі", на якій представлена література про народні традиції святкування Великодня, що таке чистий четвер та страсна п'ятниця, в який день потрібно пекти великодні куличі, які є види розпису яєць, чудова література з історії Великодня, рецепти смачної паски, різні кулінарні дрібнички та ще багато цікавої інформації. А ще, напередодні користувачі нашої бібліотеки залишили частинку свого тепла на пасхальному дереві, зробивши символічні писанки. Юні користувачі з задоволенням взяли участь в майстер - класі з написання писанок.

   Великдень - це свято, що об'єднує! Об'єднує всіх нас вірою у перемогу світла над темрявою, наповнює наші серця любов'ю і добротою, зміцнює кожного з нас духовно!