субота, 30 травня 2020 р.

Літературна інтернет вікторина "Любий читачику, часу не гай: літо прийшло - книги читай"

   Щороку  відзначається Міжнародний день захисту дітей - прекрасне свято радості та надії. Адже саме в дітях дорослі бачать здійснення своїх мрій і сподівань,  прагнуть того, щоб вони росли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край.

   Кожна дитина має повне право бути захищеною, розвиватися й навчатися для кращого майбутнього. І сьогодні – це не лише веселе свято для самих дітей, а й нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, прагнути, щоб усі діти росли   щасливими і в майбутньому стали хорошими батьками і громадянами своєї країни.

   Турбота про дітей, усвідомлення пріоритетності їх інтересів над інтересами дорослих мають стати філософією нашого життя.
Бажаємо миру і злагоди кожній дитині, кожній родині, усій Україні! Наснаги і мудрості батькам, педагогам, дорослим, серця яких сповнені любові до дітей.
1 червня - Міжнародний день захисту дітей        1 червня – Міжнародний день захисту дітей :: Офіційний сайт міста ...
   В рамках святкування Дня захисту дітей, та враховуючи карантинні обмеження, бібліотекарі Великопавлівської сільської бібліотеки підготували літературну інтернет вікторину для діток "Любий читачику,  часу не гай: літо прийшло - книги читай"

Дитяча вікторина «В гостях у казки»

Дитяча вікторина «В гостях у казки»
«Казка — свіжий вітер, що роздмухує вогник дитячого мислення й мови», — писав Василь Сухомлинський. У кожній казці, навіть у найменшій та дуже простій, живе народна мудрість і суспільна мораль. А ви любите читати казки?
       Завдяки казкам ми пізнаємо світ не лише розумом, але й серцем, вчимося любити світ навколо себе, бути добрими та справедливими. Казка таїть у собі одвічні людські цінності, тому так важливо вчитися читати між рядків.
Ця казкова вікторина та цікаві запитання допоможуть дітлахам зрозуміти, наскільки добре вони знають українські та іноземні казки. Отож, Відгадай, якщо зможеш!
1. Хто з’їв Колобка?
  • Білосніжка.
  • Баба – Яга.
  • Лисичка.
2. Ким насправді був маркіз Карабас?
  • Людожером.
  • Сином мірошника.
  • Котом.
3. Якою стравою частувала Журавля Лисиця з казки «Лисичка та Журавель»?
  • Борщем.
  • Кашею.
  • Медовою пахлавою.
4. На якому дереві Івасик-Телесик ховався від Зміївни?
  • На сосні.
  • На яворі.
  • На дубі.
5. Що замість ягнятка поклали старенькі в мішок лисичці з казки «Лисичка з качалочкою»?
  • Качечку.
  • Курочку.
  • Собаку.
6. Як вовчисько втратив свій хвіст?
  • Хвіст відмерз під час риболовлі в ополонці.
  • Відрубали селяни.
  • Відгризли собаки.
7. Яке яєчко знесла курочка діду й бабі?
  • Простеньке.
  • Золотеньке.
  • Червоненьке.
8. Як звали мишенят із казки «Колосок»?
  • Чіп і Дейл.
  • Чук і Гек.
  • Круть і Верть.
9. По що пішла мама-коза із казочки «Семеро козенят»?
  • По капусту.
  • По молоко.
  • По морозиво.
10. Що робила дівчина, коли дід з бабою спалили її гніздечко?
  • Пряла кужіль.
  • Втекла в ліс.
  • Лаялася.
11. Хто останнім прийшов на допомогу в казці «Ріпка»?
  • Кішка.
  • Мишка.
  • Внучка.
12. Куди побігла Оленка з казки «Гуси-лебеді»?
  • В ліс по гриби.
  • На вулицю гуляти.
  • З дівчатами по ягоди.

З якої казки цитата?

1. « – Няв! …Няв! …Няв!..
А ті й думають собі:
– От вражого батька син, ще йому й мало! Це він і нас поїсть!»
2. « – Ловися, рибко, велика та превелика! Ловися, рибко, велика та превелика!
Не хочеться йому малої. А мороз надворі такий, що аж шкварчить!»
3. « – А що? Ти прийшов битися чи миритися?
– Де вже миритися? Битися прийшов з тобою, з іродом проклятим».
4. «Був собі в одного чоловіка собака — дуже старий. Узяв господар та й прогнав його від себе!»
5. «Приходь, кумоньку, приходь, лебедику, чим зможу — тим тебе і пригощу!»
6. «Лисичка каже: будь ти мені за чоловіка, а я тобі за жінку буду. Він і згодився».
7. «От не ляпай ніколи по-дурному язиком, то нічого й не буде».
Казкова вікторина для малят

четвер, 28 травня 2020 р.

Інтернет-пловідомлення "Шкідливий вплив тютюну на здоров'я".





     Тютюн завдає шкоди тілу,
руйнує розум, отупляє цілі нації.
Оноре де Бальзак

imageВсесвітній день боротьби з тютюнопалінням – встановлений у 1987 році Всесвітньою організацією охорони здоров'я, відзначається 31 травня кожного року. В цей день по всьому світу проходять антитютюнові акції.
Всесвітня організація охорони здоров’я повідомляє про більш ніж 25 захворювань, перебіг яких погіршується під впливом куріння (серцево-судинні, легеневі та онкологічні захворювання). Серйозні наукові докази зв'язку раку легень та інфаркту міокарда з курінням були приведені в багаторічному дослідженні британських учених British Doctors Study. Всесвітній день без тютюну входить у систему всесвітніх і міжнародних днів ООН.
Куріння тютюну стало однією з найбільш поширених шкідливих побутових звичок. Більшість майбутніх курців втягуються в куріння в дитячому та юнацькому віці. Саме вони є тим резервом, який постійно поповнює ряди дорослих курців.
В Україні палить близько 11,5 млн жителів, з них – 9,1 млн чоловіків та 2,5 млн жінок. У відсотковому відношенні – 60 і 11,2%, відповідно. Приблизно третина населення у віці від 18 до 25 років – є постійними курцями. Більш, як половина всіх курців свою першу сигарету викурили у віці до 12 років. Україна – серед перших за кількістю викурених цигарок на людину. Це говорить про те, що в нашій країні ця проблема сягнула розмірів епідемії. Тому сьогоднішній день – це привід ще раз задуматись, що для кожного з нас важливіше, здоров’я чи сумнівне задоволення. І якщо у когось із людей, що курять десь глибоко дозріло бажання розпрощатись із тютюном, то чому б не зробити це саме сьогодні?
До Всесвітнього дня боротьби з тютюнопалінням у Великопавлівській сільській  бібліотеці  підготовлено книжкову виставку. Експозиція розповідає про вплив тютюнового диму на здоров’я, захворюваність і смертність населення, також даються рекомендації, як позбутись цієї згубної звички.
Всесвітній день без тютюну Життя без тютюну / Новини бібліотеки / Новини та події / РОУНБ ... 
  
                                 ЦРБ ім. М. О. Некрасова ЦБС Голосіївського району м.Києва : 31 ...

Зі святом Вознесіння Господнього!

    Православні християни сьогодні святкують одне з дванадцятьох найбільших свят року - Вознесіння Господа і Спасителя нашого Ісуса Христа на небо.
    Це свято зміцнює нашу віру в невидиме, бо "блаженні ті, що не бачили, й увірували", а також утверджує надію на вічне життя з Господом, бо сам Христос говорив: "І коли піду і приготую вам місце, прийду знову й візьму вас до Себе, щоб і ви були там, де Я".
   Свято Вознесіння вміщує в собі глибокий зміст. Сорок днів після Свого воскресіння наш Спаситель продовжував навчати Своїх учнів-апостолів розуміти Писання, розповідав їм про Царство Боже, готуючи їх до прийняття Святого Духа. В день Вознесіння Господнього ми прославляємо закінчення земного служіння нашого Господа всьому людству. Закінчивши Свій земний подвиг, Ісус Христос вознісся на небо, сів праворуч Бога Отця, тим самим вознісши нашу людську природу до Божественної оселі.
    Нехай у цей день світло і радість осявають вас, нехай віра в майбутнє спасіння захистить нас від негараздів і допоможе нам не втрачати надії-навіть у найтемнішу годину. І нехай на душі завжди буде ясно і сонячно від віри і любові до Бога! Бажаємо Вам сімейного добробуту, здоров'я, добра, щастя, миру та процвітання! Нехай Вознесіння Господнє стане символом оновлення нашого життя! Зі святом!!!

Привітання з Вознесінням Господнім 2020: вірші, проза і смс ... Картинки з Вознесінням Господнім 2020: листівки і відкритки зі ...

                                    28 травня - Вознесіння Господнє | Все буде Україна

четвер, 21 травня 2020 р.

Український письменник О. Є. Корнійчук

   25 травня виповниться 110 років від дня народження Олександра Євдокимовича Корнійчука (1905-1972) - українського  письменника, драматурга, публіциста, державного та громадського діяча.

                             

Літературна галерея "Спочатку було слово..."

   В вас мудрість вічна і любов жива...
  А хтось же вас народжував, слова,
  Хтось ті суцвіття звуків винаходив,
  Що стали потім мовами народів.
   Станіслав Тельнюк
 Щороку, 24 травня в Україні відзначають День слов'янської писемності та культури. Витоки слов'янської писемності повертають нас до святих братів Кирила та Мефодія, які принесли на слов'янську землю писемність і тим самим долучили наші народи до світової культури і цивілізації. Брати розробили слов'янську абетку, за основу якої був узятий грецький алфавіт. Ця абетка, створена приблизно 862-863рр., на честь з одного братів була названа "кирилицею". За  допомогою цієї абетки брати розпочали переклад Біблії слов'янської мовами. Просвітницька  діяльність Кирила та Мефодія мала всеслов`янське значення: вони підняли освіту і спільну культуру слов'янських народів на високий рівень, заклавши основи церковнослов`янської писемності - фундамент усіх слов'янських літератур.
   З нагоди цієї дати в Великопавлівській сільській бібліотеці філії організована книжкова виставка "Спочатку було слово..." 

           


З Днем української вишиванки!

З днем Вишиванки!
Встає над світом щире сонце вранці
і землю гріє променем ясним.
А я іду по світу в вишиванці.
Я - українець! І горджуся цим!
     Вишита сорочка - свого роду оберіг, символ здоров'я, добробуту та краси, щасливої долі й родової пам'яті, любові та святковості. Коли говорять, що людина народилася в сорочці, мають на увазі, що це - щаслива людина.
     Великопавлівська сільська бібліотека - філія вітає всіх з Днем вишиванки! Бажаємо, щоб українська вишиванка щодня охороняла Вас і вашу родину, щоб благословляла на довге і щасливе життя!
           

  

  

субота, 16 травня 2020 р.

Історичний книгопоказ "Трагедія незнищенної долі"

    Кожної третьої неділі травня Україна вшановує пам'ять жертв політичних репресій. 
Це день пам'яті і скорботи про тих , хто загинув або постраждав  в Україні внаслідок політичних репресій комуністичного режиму. 
   Мільйони людей рішеннями сталінської влади було безпідставно оголошено "ворогами народу", страчено фактично без суду і слідства, приречено на муки та голодну смерть у таборах чи на засланні. Репресій зазнали, як правило, найбільш обдаровані, працьовиті і соціально активні громадяни.
З метою формування національної свідомості, патріотичного виховання молоді та вшанування жертв масових розстрілів в Великопавлівській сільській бібліотеці, бібліотекарі підготували історичний книгопоказ "Трагедія незнищенної долі", який ознайомить користувачів з документальними та художніми книгами про ті жахливі часи.
  Наше спільне усвідомлення масштабів трагедії має стати запорукою успіху, взаєморозуміння і миру. 
  Наш обов'язок - пам'ятати, передавати нащадкам правду про минуле.
 Книжкова виставка-реквієм «Забуттю не підлягає»

                                          Трагедія незнищенної волі > Новини бібліотек Харківської області ...



четвер, 14 травня 2020 р.

Віртуально-пізнавальна вікторина "Україна-Європа: відкриті обрії".

    Щороку, у третю неділю травня відбувається святкування Дня Європи. Для українців це особливий день. Ще з античних часів Україна є повноправною та невід'ємною частиною європейської спільноти - великої родини, об'єднаної прогресивними демократичними поглядами.
    У рамках святкування Дня Європи 2020 р. Великопавлівська сільська бібліотека філія пропонує до уваги користувачів 
віртуально-пізнавальну вікторину "Подорож країнамиЄвропи":
1 У якій країні тече річка Луара? (Франція)
2 У якій країні найбільше вітряків? (Голландія, Нідерланди)
3 Як називається столиця Угорщини? (Будапешт)
4 У якій країні тече річка Рейн? (Німеччина)
5 У якому місті є Ейфелева вежа? (Париж)
6 Назви країну-банкіра всієї планети. (Швейцарія)
7. Назви батьківщину олімпійських ігор та марафонського бігу (Греція)
8. Столиця якої країни називається Мадрид? (Іспанія)
9. Яка ріка протікає через Лондон? (Темза)
10. Яка країна була батьківщиною Наполеона? (Франція)
11. Яка єдина грошова одиниця введена в Європейському Союзі? (Євро)
12. У якій країні знаходиться падаюча башта? (Італія)
13. У якому місті знаходиться Біг Бен? ( Лондон)
14. Батьківщина футболу і баскетболу. (Англія)
Пункт європейської інформації "ВСЕ ПРО ЄВРОПУ"                        

  

середа, 6 травня 2020 р.

Книжкова виставка "Мамо! Вічна і кохана!"

   У ці травневі дні, коли зацвітають перші квіти, приходить до нас прекрасне свято, свято народження життя - свято Матері.
    День матері - це одне з самих зворушливих свят, тому що кожен з нас з дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ - образ своєї мами, яка все зрозуміє, простить, завжди пожаліє і буде самовіддано любити незважаючи ні на що. Щастя й краса материнства в усі століття оспівувалися кращими художниками, письменниками і поетами.
    Бібліотекарі Великопавлівської сільської бібліотеки філії, оформили книжкову виставку "Мамо! Вічна і кохана!"
"Не лише у святковий день  потрібно вітати своїх мам, а щодня говорити їм хороші слова подяки, радувати своїми добрими вчинками, успіхами, радісними візитами та приємними сюрпризами, бо серце материнське - це яскравий вогник, наділений нескінченною ніжністю, вірою, працею, мужністю, щастям, старанням, опікою, дбайливістю, відданістю, любов'ю і молитвою!"

 

  

Літературні перегляди "Стоять безмовно обеліски вічні, сняться їх дороги героїчні"

     "До Дня пам'яті та примирення. До Дня перемоги над                           нацизмом у Другій світовій війні"
 
        З цвітінням садів, буянням квітів і дерев, золотом і сріблом бойових нагород до нас приходить Перемога. День Перемоги назавжди залишиться днем нашого тріумфу, символом героїчного минулого, величі духу. Стійкість, мужність і самовідданість старшого покоління на полях битв і на трудовому фронті в ім'я перемоги над нацизмом - істинний приклад патріотизму для нащадків. 
   Свято Перемоги - особливе свято - величне, вистраждане... Подвиг героїв-переможців у цій жахливій війні непідвладний часу, як й наша щира та безмежна вдячність їм - людям, які виявили нездоланну мужність та незламність духу в боях за рідну землю  та свободу країн Європи. В цьому році минає 75 років перемоги над нацистами у Другій світовій війні.
    Великопавлівська сільська бібліотека філія організувала літературні перегляди "До Дня пам'яті та примирення. До Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні", де зібрані матеріали та документи, які присвячені трагічним подіям тих жахливих часів.