середа, 29 квітня 2020 р.

Книжкова виставка книг-ювілярів 2020 року.

"Книга - одне з найважливіших джерел радості, мислення, людської гідності"
                                                             (В. Сухомлинський)
     В кожній країні існують свої книжкові перлини, які мають історію написання та видання. Вони допомагають зрозуміти оточуючий світ, відкривають небачені обрії та пробуджують мрії, розкривають таємниці добра і зла, збагачують знаннями.
Книжки важать мало, якщо їх не гортають, якщо читачі знову і знову не оживляють їх силою власної фантазії.
    Отже, знання головних відомостей, пам'ятних моментів із біографій авторів та обставин народження його твору дають підставу для більш глибокого прочитання самого твору.
    Представляємо найвідоміші  твори української літератури, що відзначають ювілейні дати цього року:
 40р. роману П. А. Загребельного "Роксолана" (1980)
 80р. в.д. публікації книги Ю. І. Яновського "Вершники" (1935)
 140р. в.д. публікації книги Панаса Мирного "Хіба ревуть воли, як ясла повні" (1875)
 175р. в.д. публікації роману П. О. Куліша "Чорна рада" (1845)
 145р. в.д. публікації книги І.Нечуя-Левицького "Маруся Богуславка" (1875)
 180р. в.д. публікації збірки поезії Т. Г. Шевченка "Кобзар" (1840)
 185р. в.д. публікації книги М. В. Гоголя "Тарас Бульба" (1835)
 200р. в.д. публікації книги "Руслан і Людмила" О. С. Пушкіна (1820)
 130р. в.д. книги О. Уайльда "Портрет Доріана Грея" (1890)
 235р. в.д. публікації книги Р. Распе "Пригоди барона Мюнхаузена" (1785)

                                   

"Година Зерова: До ювілею неокласика"

           Український аристократ слова Микола Зеров
     Видатний літературознавець, лідер "неокласиків", блискучий перекладач античної поезії, поліглот (знав 20 мов).
Микола Костянтинович Зеров народився в Зінькові 26 квітня 1890 року. Бог щедро обдарував нашого земляка талантами, він по праву належав до "парнасу" української інтелектуальної еліти. І саме за це й поплатився життям 1937-го, коли російські більшовики цілеспрямовано винищували українську інтелігенцію, намагаючись остаточно приборкати непокірну націю. 
Детальнішу інформацію ви можете переглянути на сторінках газети Зоря Полтавщини - 2020.-24.04.- №28., с.-6 
  
                               

середа, 22 квітня 2020 р.

"Чорнобиль в серці України, а тінь його по всій Землі"

     26 квітня 1986 року  сталась страшна катастрофа в історії людства - вибух реактора на Чорнобильській атомній електростанції. Долі багатьох людей змінилися назавжди, а наслідки трагедії сотні літ відчуватимуть на собі майбутні покоління.
     Щоб згадати трагедію віку - вибух на ЧАЕС, в Великопавлівській сільській бібліотеці, бібліотекрі підготували книжково-ілюстративну виставку "Чорнобиль в серці України, а тінь його по всій Землі". Про наслідки Чорнобильської катастрофи, її вплив на довкілля, здоров'я людей та господарську діяльність розповідають матеріали, представлені на тематичних виставках, книжкових полицях, 
виставках-застереженнях, з якими можна ознайомитися у бібліотеці.

            

Художній дивосвіт Григорія Тютюнника

    23 квітня виповнюється 100 років від дня народження Григорія Тютюнника, українського письменника, прозаїка, поета, лауреата Шевченківської премії, художника з гострим і проникливим зором, який глибоко вникав  у соціальні проблеми сучасного йому життя.
     З цієї нагоди в Великопавлівській сільській бібліотеці, бібліотекарі підготували виставку, яка висвітлює життєвий і творчий шлях письменника. Книжкова виставка з нагоди 
100-річчя від дня народження Григорія Тютюнника містить видання його творів, а також літературознавчі та періодичні видання, присвячені художній майстерності письменника.

                                

Віртуальна бесіда до Міжнародного дня Землі

    Яка прекрасна наша планета і 22 квітня вона іменинниця, саме цього дня жителі нашої планети відзначають Міжнародний день Землі.
     Цей день став загальнолюдським символічним святом любові та турботи за наш спільний дім. Саме 22 квітня в різних куточках земної кулі небайдужі до екологічних проблем люди проводять різні корисні заходи на те, щоб у світі стало більше зелених насаджень, чистоти і відповідальності.
    Вперше День Землі відсвяткували у 1970 році в США.
У цей день, і не тільки, кожен мешканець планети може зробити свій маленький внесок у справу захисту навколишнього середовища.
    І ми бібліотекарі, Великопавлівської сільської бібліотеки провели віртуальну бесіду для жителів села з закликом: очищати від сміття прилеглі території, висаджувавати дерева, відмовлятися хоча б на день відмовитися від автомобіля. 
Посадить  кожен деревце -
І буде ліс шуміти.
Давайте зробимо ми це,
Чудово ж буде, діти!
І зацвіте Земля в вінку.
Як будуть всюди квіти.
І кожну стежечку в`юнку
Ми можемо обсадити
Джерельце всі розчистим ми
Давайте будемо людьми
Нас так Земля благає.

       
                                                                                                          
                  

пʼятниця, 17 квітня 2020 р.

Тематична полиця "Велике свято Воскресіння"

     Незабаром на землю зійде чудове свято Великодня. Великдень! Величне свято, яке споконвіку символізує перемогу над силами темряви і зла, уособлює примирення і прощення. Воно нагадує нам про любов і милосердя, страждання і біль, одвічні людські цінності. В усіх народів світу існує повір'я, що той, хто забув звичаї своїх батьків, карається людьми і богом.
     Великдень - це великий день весняного оновлення природи, свято, що очищає людей, робить їх добрими та чуйними. Щоб Великодня діждати, потрібно всіх прощати, добро в хату пускати, а погане забувати. Тож посміхніться один одному і залиште у себе в душі тільки добрі почуття.
     Великопавлівська сільська бібліотека філія теж популяризує народні традиції, серед них і ті, які пов'язані з найулюбленішим весняним святом усіх християн - Святом Пасхи, днем Воскресіння Ісуса Христа.
    До Великодніх свят у бібліотеці, бібліотекарі оформили тематичну полицю "Велике свято Воскресіння", на якій представлені книги, з яких можна дізнатися про історію виникнення свята, що потрібно покласти у великодній кошик та смачні рецепти приготування смачних страв.
    Зичимо всім миру, любові, достатку, радісних Великодніх свят і смачної паски!
       


 


                                       
                                            


         




























вівторок, 14 квітня 2020 р.

Письменник і Фантаст Сергій Дяченко

    Сергій Сергійович Дяченко - народився 14 квітня 1945 року, український письменник, фантаст, сценарист. У минулому - вчений-психіатр і генетик. Працює у співавторстві зі своєю дружиною Мариною Дяченко.
    Марина та Сергій Дяченки - це не просто сімейний і письменницький дует, це особливе явище в сучасному світі фантастики й фентезі. У літературу вони прийшли з 1994 р. і зараз загальний тираж їх книг перевищує мільйон. Автори понад 80 повістей та 25 романів, свій жанр вони визначають як "Магічний реалізм". Письменники є володарями багатьох літературних премій; зокрема на загальноєвропейській конференції фантастів "Єврокон - 2005" у Глазго Дяченки отримали звання "кращих письменників -фантастів" Європи.
Найвідоміші їхні твори: "Варан", "Королівська обіцянка", "Магам можна все", "Самум", "Страта", "Темний світ", "Цифровий".

          

Книжкова виставка "У простори космосу"


    12 квітня в Україні святкують День працівників ракетно-космічної галузі та Міжнародний день авіації та космонавтики.  
    Свято присвячене першому польоту людини в космос. Це особливий день - день тріумфу науки і всіх тих, хто сьогодні працює в космічній галузі.
   12 квітня 1961 року Юрій Гагарін на космічному кораблі "Восток" здійснив перший орбітальний політ навколо Землі і пробув у космосі 108 хвилин. 
    Україна зарекомендувала себе як космічна держава на самих витоках космонавтики як такої. Значних успіхів наші співвітчизники досягають і сьогодні. Українці постійно беруть участь у міжнародних програмах, займаються розробками і виготовляють космічний транспорт. 

  


Тематична викладка літератури "Злочин, якому нема прощення!"

    11 квітня, у всьому світі відзначається пам'ятна дата - Міжнародний день визволення в'язнів нацистських концтаборів.
   Саме 11 квітня 1945 року в'язні Бухенвальду підняли інтернаціональне повстання проти гітлерівців і вийшли на волю. Біографії цих людей - це справжні уроки мужності для молодого покоління. Всього на території Німеччини та окупованих нею країн, діяло більше 14 тисяч концтаборів. За роки Другої світової війни через табори смерті пройшли 18 мільйонів чоловік.
     Пам'ятаймо усіх жертв нацизму - закатованих в'язнів і всіх загиблих в ті далекі роки Другої світової війни.

               

Літературна мандрівка творами Г. Х.Андерсена

     2 квітня, до 215 - річчя від дня народження Ганса Християна Андерсена, бібліотекарі Великопавлівської сільської бібліотеки філії здійснили літературну мандрівку до країни казкових героїв: данського письменника, казкара, автора відомих у всьому світі казок "Стійкий олов'яний солдатик", "Гидке каченя", "Снігова королева", "Дюймовочка" та ін. Його казки стали надбанням всього культурного світу та увійшли до дитячих книг народів всієї землі. Вони перекладені більш як 150 мовами світу та стали основою для численних екранізацій, мультфільмів, театральних постановок, балетів. 
     Казки письменника переповнює ціла гама людських відчуттів і настроїв: доброти, милосердя, захоплення, жалості, іронії, співчуття. І найголовніше - любові!

                                 

Цікаві факти з життя Миколи Гоголя

       1 квітня  минула - 211-та річниця від дня народження Миколи Гоголя. Він народився 
1 квітня (20 березня ст. стилю) 1809 р, відійшов у засвіти 4 березня (21 лютого ст. стилю) 1852 року).
     Постать Гоголя - цікава та багатогранна. Бібліотекарі Великопавлівської сільської бібліотеки  філії вирішили розповісти про деякі  відомі та маловідомі факти, що стосуються нашого видатного земляка, автора "Вечорів на хуторі поблизу Диканьки", "Вія", "Тараса Бульби", "Мертвих душ", "Ревізора"...
                                                    Факти з життя Миколи Гоголя:
1) Микола Гоголь - класик російської літератури родом із Полтавщини.
2) Справжнє прізвище письменника Яновський, однак відомо, що він використовував ще 7 псевдонімів.
3) Село Василівка, в якому народився Микола Гоголь, нині має назву Гоголеве.
4) У Гоголя було 5 братів і 6 сестер.
5) Сестрам Гоголя дістався особливий брат, який сам кроїв для них сукні й в'язав на спицях!
6) Кулінарія - ще одна пристрасть письменника поруч з рукоділлям. Умінням готувати галушки він проявив себе як справжній Полтавець.
7) Гоголь-моголь - так письменник жартома називав свій авторський напій, яким пригощав друзів.
8) Перед написанням "Тараса Бульби" Микола Гоголь три місяці гостював на Волині, яку згодом там змалював.
9) Долоні дорослого Гоголя часто бували липкими від цукру. Автор "Ревізора" був знаним солодкоїжкою і завжди тримав під рукою шматочки рафінаду.
10) Микола Гоголь не переймався зовнішнім виглядом - його пожитки, які впорядковували після смерті, виявились просто купою зношеного одягу.