субота, 26 квітня 2025 р.

Відео-перегляд: "Чорнобильська катастрофа та її наслідки"

26 квітня - Міжнародний день пам'яті про Чорнобильську трагедію





Що відомо про цей день:

-  Дата катастрофи: аварія сталася в ніч на 26 квітня 1986 року о 01:23 за київським часом на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції (ЧАЕС) поблизу міста Прип'ять.

-  Причина аварії: вибух стався під час випробування надійності систем енергозабезпечення. Через помилки в конструкції реактора типу РБМК і порушення протоколів безпеки сталася неконтрольована реакція, що призвела до теплового вибуху.

-  Вибух і викид радіації: після вибуху у повітря було викинуто величезну кількість  радіоактивних речовин - у 400 разів  більше, ніж при ядерному вибуху в Хіросімі.

-  Перші жертви: двоє працівників ЧАЕС загинули одразу під час вибуху, ще 28 осіб померли протягом кількох тижнів від гострої променевої хвороби.

-  Евакуація Прип'яті: місто Прип'ять, де проживало близько 50 тисяч людей, було евакуйовано лише через 36 годин після аварії.

Міжнародні наслідки: радіоактивна хмара пройшла над частиною Європи. У багатьох країнах зафіксували підвищення рівня радіації. 

   До 39-ї річниці катастрофи на Чорнобильській АЕС в читальному залі Великопавлівської сільської бібліотеки-філії користувачі мали змогу переглянути відео: "Чорнобильська катастрофа та її наслідки". А ще, переглянути книжкову виставку: "Чорнобиль - зболена душа України присвячену 39-ї річниці дня пам'яті Чорнобильської трагедії. 

















субота, 12 квітня 2025 р.

Відео-перегляд: "Космонавтика - як люди підкорювали космос"

   Всесвітній день авіації та космонавтики - свято, яке установлене на честь відзначення першого польоту людини в космос.

   В Україні  12 квітня відзначається як День працівника ракетно-космічної галузі України. Українці давно змусили увесь світ шанувати наш "космічний" потенціал. Українські науковці змінювали історію своїми винаходами, а численні космонавти безстрашно виконували місію землян у Всесвіті. Наші земляки стали основоположниками астрофізики у світі, розробили теорію радіовипромінювання Сонця та метод визначення швидкості осьового обертання зірок, вперше здійснили зварювання у відкритому космосі. 

    Великопавлівська сільська бібліотека-філія долучилася до відзначення цього свята і організувала для дітей відео-перегляд: "Космонавтика - як люди підкорювали космос" Діти дізналися про історію освоєння космічного простору, наших винахідників космічних кораблів та космонавтів. Зокрема, Сергія Корольова, Юрія Гагаріна та Леоніда Каденюка.



















четвер, 10 квітня 2025 р.

Благодійна акція "Суперсила на Великдень"

      Що може бути кращим за оберіг, зроблений своїми руками, для захисників України? Оберіг - це найкраща мотивація та підтримка для хлопців та дівчат, які нас захищають. До виготовлення браслетів долучилася і Великопавлівська сільська бібліотека-філія.

     10 квітня бібліотекарями Великопавлівської сільської бібліотеки-філії  спільно з учасниками студії малювання "Кольорові долоньки" Великопавлівського СБК  були виготовлені брелки-обереги та браслети для наших захисників та захисниць. Дітки, спільно з бібліотекарями виготовляли обереги для наших захисників. У кожен свій виріб вони вкладали максимум позитиву, тепла та віри у Перемогу. Згодом  ці обереги будуть передані старостою Я. Переятенцем  нашим  мужнім воїнам, що боронять наш спокій від ворога.

     Віримо, що ці обереги будуть захищати їх від бід, надавати сил у боротьбі з ворогом та зігрівати душу. Так наші захисники будуть хоч трохи почуватися у безпеці та знатимуть, що вони потрібні, що їх цінують та чекають вдома.


































середа, 2 квітня 2025 р.

Виставка-присвячення: "Країна казок Андерсена"

   2 квітня - Міжнародний день дитячої книги та день народження відомого данського письменника-казкаря Ганса Крістіана Андерсена.

    З цього приводу бібліотекарі Великопавлівської сільської бібліотеки-філії провели для учнів 3 класу літературну подорож в казковий світ.

     Бібліотекарі ознайомили дітей з біографією Ганса Андерсена, який залишається одним з найвідоміших казкарів світу протягом багатьох поколінь. Т. Тетерятник продемонструвала розмаїття казок Андерсена з книжкової виставки-присвячення "Країна казок Андерсена". 

    Діти мали можливість ознайомитись з літературним надбанням великого казкаря. Також вони вчились відповідати на запитання вікторини, називали улюблені казки, характеризували героїв з казок та відгадували загадки. Всім було цікаво та пізнавально.