пʼятниця, 21 серпня 2020 р.

Перегляд літератури "Величний символ моєї держави Прапор миру, вірності і волі"


Державний прапор України –
Це стяг із двох подовжніх смуг.
Він символ вільної людини,
У ньому український дух!
У синім – небо Батьківщини,
Його безкрайність і блакить,
І вище нього, Україно,
Хай пісня нації летить!
У жовтім кольорі – колосся,
Багатство нашої землі.
Щоб у достатку всім жилося,
І в люднім місті, і в селі.
Нехай він нас завжди єднає,
Його із гордістю несуть.
А світ, побачивши, впізнає:
Під стягом Українці йдуть!

   Одним із найважливіших елементів процесу становлення української державності стало визначення національної символіки як невід'ємної ознаки незалежності. Державними символами України є Державний Прапор України, Державний Герб України та Державний Гімн України.
    Український прапор - це символ пшениці в степах під блакитною аркою неба, який уособлює споконвічне прагнення народу до миру, праці, краси та багатства рідної землі.
    Упродовж історичного розвитку жовто-блакитний прапор був символом боротьби за національні й соціальні права українського народу і за часів незалежності став Державним Прапором України. Державний Прапор як символ країни є втіленням національної єдності, честі та гідності, традицій державотворення, історії та сьогодення.
    Державний Прапор України затверджено Постановою Верховної Ради України від 28 січня 1992 року, а у серпні 2004 року Президент України підписав Указ Про День Державного Прапора України, який щорічно відзначається 23 серпня.
     Бути українцем - значить пишатися своєю країною. Українці пишаються тим, що будують незалежну державу і духовно "повертаються" у родину народів Європи, виконуючи заповітну мрію багатьох поколінь українських патріотів. Тільки почуття любові й глибокої гордості за Україну разом із твердою вірою в її світле та величне майбутнє, у святість цієї прекрасної землі дає кожному українцеві, незалежно від того, молодий він чи сивий, чи живе в Україні, чи в інших краях, право стверджувати: це моя країна, мій народ, моя Україна!
    З нагоди Дня Державного Прапора України та Дня Незалежності України у Великопавлівській сільській бібліотеці бібліотекарі організували перегляд літератури: "Величний символ моєї держави Прапор миру, вірності і волі"
           
                         

                                             



пʼятниця, 14 серпня 2020 р.

Бібліотечний етюд Свято Маковея, Медовий Спас

                                
     І за церковним, і за народним календарем 14 серпня - свято Першого Спаса, Спаса на воді, медовий спас. Цього дня святкується також день семи Святих мучеників Макавеїв, або, як кажуть в народі, "Маковія".
    Цього дня у церквах святять воду, квіти й  мак. На Маковея кожний мав букет квітів, в якому обов'язково присутні великі достиглі голівки маку. Такий букет називається "маковійчик". Після освячення букет квітів та голівки маку кладуть за образи і зберігають до весни. Весною мак розсівають по городу, а засушені квіти на Благовіщення вплітають дівчатам у волосся, щоб не випадало.
     На Маковея освячують криниці, джерела, тому іноді це свято називали Спасом на воді. А вода цього дня набувала цілющих властивостей.
     Медовим це свято називають тому, що вулики до того часу наповнюються медом і традиційно пасічники починали медозбір. Тільки після освячення першого меду в церкві на Маковея можна було розговлятися.
      Діти дуже люблять обрядову страву цього дня. А страва ця - "шуліка". Готується вона так: господині випікають солодкі коржі, кришать їх на дрібненькі шматочки, а потім заливають медом і посипають маком. Надзвичайно смачно!